Yönetim Kurulu

Ceyhan SALDANLI

Yönetim Kurulu Başkanı

1954 yılında Denizli’de doğdu. 1975 yılında İ.T.Ü. Elektrik Fakültesi’nden mezun oldu. 1975 – 1980 yılları arasında kamu sektöründe çalıştı. 1980 yılında kurulan Elsan Elektrik Gereçleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ve Tümaş Mermer A.Ş.’nin kurucu ortaklarından olan Saldanlı, 1991 yılında Aydem A.Ş. ile enerji sektörüne adım attı. 1995’de kurulan Bereket Enerji Üretim A.Ş.’ni daha sonra çok sayıda enerji şirketi takip etti.

2004-2012 yılları arasında ELDER Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulundu. Saldanlı, halen ELDER Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmekte ve sektörle ilgili organizasyonlarda aktif olarak görev almaktadır.

Saldanlı, Grup şirketleri Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın yanısıra, 2015 yılında kurulan Aydem Enerji Grubu A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Ceyhan Saldanlı evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ali YAĞLI

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1952 yılında Denizli’de doğdu. 1976 yılında İ.T.Ü. Elektrik Fakültesi’nden mezun oldu. 1980 yılında, Elsan Elektrik Gereçleri Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin kurucu ortağı oldu. 1990 yılında, bir grup arkadaşıyla birlikte Özpak ve Birleşik Gıda’nın kurucu ortakları arasında yer aldı.

1995 yılında Bereket Enerji Üretim A.Ş. ve daha sonra kurulan muhtelif enerji şirketlerinin kuruluşunda yer aldı.Halen grup şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Ali Yağlı evli ve 3 çocuk babasıdır.

İdris Küpeli

Yönetim Kurulu Üyesi

ABD Florida International University’de Finans ve İşletme çift anadal lisans eğitimi sonrası, ABD Miami University’de aynı bölümler üzerine yüksek lisans programını (MBA) tamamladı. Kariyerine Laurel Oak Financial Services şirketinde başladı. 2005-2009 yılları arasında ABD Morgan Stanley’de Direktör pozisyonunda çalıştı ve ardından 2009-2012 yılları arasında ABD Miami’de bulunan NextEra Energy’de Proje Direktörü olarak devam etti. 2012 yılında Türkiye’ye döndü, Türkiye ve Azerbaycan’ın bugüne kadar başarı ile yürüttükleri enerji alanındaki en önemli projelerinden biri olan TANAP, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nde, Proje Finansmanı ve Ticaret Direktörü görevini 2014 yılına kadar sürdürdü.

Son olarak SOCAR Türkiye’nin CIO, Yatırımlardan Sorumlu Grup Başkanlığı görevini yürütmekteydi.

Evli ve 2 çocuk babası olan Küpeli, ileri seviyede İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.