Hakkımızda

Türkiye’de ilk ve tek yerli teknolojisiyle üretilen güneş hücresini üreten Parla Solar, yenebilir enerjide yerli sanayi zincirinin oluşturulması noktasında hizmet vermektedir.  2014 yılından bu yana Türkiye’nin en büyük güneş paneli üretim tesisi olarak faaliyetlerini sürdüren Parla Solar, fotovoltaik güneş panelleri üretimi yapmaktadır. Denizli’deki tesisinde yılda 600 bin adet panel ve 150 MW enerji üretim kapasitesine sahip olan Parla Solar, güneş paneli hücresi üretiminde ise yerli sanayi ihtiyacının %25’ini karşılama kapasitesine sahiptir.

Kurumsal Değerlerimiz

  • Enerji kaynağımız olan müşterilerimizin mutluluğuna değer katarak sadakatini sağlarız.
  • Aidiyet duygusuna sahip, alçakgönüllü, takım olmaya önem veren ve sınırları zorlayan yaratıcı çalışanlarız.
  • Çalışanın mutluluğuna ve potansiyeline önem veren, yeniliğe açık, adil ve tutarlı yönetim anlayışına sahibiz.
  • Verimli ve etkin çalışmayı prensip haline getirerek ileri teknolojiyi İSG normlarına uygun kullanır, küresel değerlere bağlı kalan enerjimiz ile gelecek nesilleri aydınlatırız.
  • Farklı kültürlere ve sürdürülebilir yaşama saygılı sosyal sorumluluk projelerinde çevre bilinci ile hareket ederiz.

Kalite Politikası

Ürün ya da hizmeti ekonomik bir şekilde müşteri odaklı olarak üretirken paydaşların taleplerine cevap veren bir kalite yönetim sistemini kurmak. Yapılacak her işi ilk seferinde tam, doğru, eksiksiz bir şekilde ve zamanında yapmak. Değer yaratmayan işlem ve faaliyetleri ortadan kaldırarak kaynakları verimli bir şekilde kullanmak.

Çevre Politikası

Faaliyetlerini çevre konusundaki ulusal ve uluslararası mevzuata uygun olarak yürütmek. Çalışanlarının ve tedarikçilerinin çevreye duyarlı bir şekilde çalışmaları için yetkin, eğitimli ve donanımlı olmalarını sağlamak. Doğal zenginliklerimizi korumayı temel anlayış edinmek, inşaat, üretim ve diğer iş faaliyetlerinden oluşacak potansiyel tehlikelerin çevre etkilerini önceden belirleme, minimize etme veya ortadan kaldırma konusunda gerekli önlemleri almak.