Aydem Enerji

Grup Şirketleri

Aydem Enerji, Türkiye’nin öncü entegre enerji şirketidir. Ana faaliyetlerini elektrik enerjisi üretimi, dağıtımı ve satışı oluşturur. Santrallerinin tasarımını, mühendisliğini, yapımını ve işletimini kendi çatısı altında yürüten Aydem Enerji Grubu, bağımsız ve entegre bir enerji şirketidir. Hidroelektrik, rüzgâr, diğer yenilenebilir enerji santralleri ve termik santralleri ile kapasitesini geliştirmeye devam eden Aydem Enerji, aynı zamanda güneş paneli ve hücre üretimi alanında da faaliyet göstermektedir. Aydem Enerji izlediği istikrarlı ve sürdürülebilir büyüme ile Türkiye enerji sektörünün baş aktörleri arasında yer alır.

Aydem Elektrik Perakende Satış

Aydem Elektrik Perakende Satış AŞ, Aydem Enerji'nin bir parçası olarak Aydın, Denizli, Muğla illerinde 1,9 milyon müşteriye en uygun fiyatlarla sürekli ve kaliteli elektrik hizmeti sunmak amacıyla 2008 yılında kurulmuştur. Aydem Elektrik Perakende Satış AŞ sorumlu olduğu bölgede ve Türkiye'de serbest olmayan tüketicilere Perakende Satış Sözleşmesi; serbest tüketicilere ise İkili Anlaşma yolu ile elektrik tedarik etmektedir.

Gediz Elektrik Perakende Satış

Gediz Elektrik Perakende Satış AŞ Aydem Enerji'nin bir parçası ve Aydem'in bir kuruluşu olarak, İzmir ve Manisa illerinde 3 milyon müşterisine sürekli, kaliteli ve düşük maliyetli elektrik hizmeti sunmak amacıyla 2013 yılında kurulmuştur. Gediz Elektrik Perakende Satış AŞ tüketicilerin memnuniyeti konusunda kararlı bir tutuma sahip olarak, adil bir rekabet ortamında enerji piyasasındaki varlığını sağlam adımları ile sürdürerek, serbest olmayan tüketicilere Perakende Satış Sözleşmesi; serbest tüketicilere ise İkili Sözleşme yolu ile elektrik tedarik etmektedir.

ADM Elektrik Dağıtım

ADM Elektrik Dağıtım A.Ş. Türkiye’nin yeni elektrik piyasası kanunu kapsamında ilk elektrik dağıtım lisansı alan şirkettir. ADM Türkiye’nin batısında Aydın, Denizli ve Muğla illerini kapsayan yaklaşık olarak 1.6 milyon müşteriye hizmet veren bir elektrik dağıtım şirketidir. Dağıtım bölgesi 15 Ağustos 2008 tarihinde özelleştirilmiştir. ADM’nin lisans hakları 30 yıl boyunca, dağıtım şebekesinin işletilmesini, yatırım yapılmasını, perakende satış ve ilgili hizmetlerin yürütülmesini kapsamaktadır.

GDZ Elektrik Dağıtım

GDZ dağıtım bölgesi 5,3 milyonluk bir nüfusa sahiptir. Bu da Türkiye’nin toplam nüfusunun %7,1’ine tekabül eder. GDZ 2011 itibariyle 2,5 milyon müşteriye hizmet vermektedir. İzmir ve Manisa şehirlerinde elektrik dağıtımı ve perakende satışı yapan, GDZ şirketinin devir işlemleri tamamlanmıştır.

Aydem Yenilenebilir Enerji

Aydem Yenilenebilir Enerji, yerli ve yenilenebilir kaynaklardan elektrik üretmek amacıyla ilk hidroelektrik santralini 1995 yılında Bereket çayı üzerine kurdu. Merkezi Denizli’de bulunan şirket jeotermal, hidroelektrik, termik, güneş, rüzgar ve çöp gazı kaynaklarından yararlanarak elektrik üretmektedir. Aydem Enerji deneyimli personeliyle kendi fizibilite raporlarını hazırlamakta ve kurduğu enerji santrallerinin tasarımını, inşaatını, montajını ve işletmesini kendisi yapmaktadır.

Bugüne kadar yenilenebilir enerji kaynaklarından yaklaşık toplamda 750 MW gücünde santralin kurulumunu yapmış ve işletmeye alınmış olup, devralınan santrallerle beraber 1.000 MW’lık temiz enerji kaynaklı santralin işletmesini yapmaktadır.

Elsan Elektrik Gereçleri San. Ve Tic. A.Ş.

1980 yılında Denizli’de kurulan, kendi sektöründe lider firmalardan biri olan ELSAN A.Ş, başta emaye bobin teli olmak üzere çeşitli elektrik malzemeleri üretmektedir. Elsan ’ın her yıl hızlanarak artan kapasitesi bugün 23.000 ton/yıl’a ulaşmış ve satışlarının %65’ini yurt dışına ihraç ederek, tüm dünyaya hizmet veren bir dünya markası olmuştur.

Parla Solar

2014 yılı sonunda yılında Denizli’de kurulan ve 2015 yılında üretime başlayan Parla güneş paneli üretim tesisi, 150 mw üretim kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük fabrikasıdır. Tesiste Parla markasıyla yılda 600 bin adet güneş paneli imalatı gerçekleştirilmektedir. 16 bin m2’si kapalı olmak üzere toplam 33 bin m2’lik bir alanda üretilen paneller, Aydem Yenilenebilir Enerji'nin güneş enerjisi ile ilgili kendi projelerinde ve bu alanda yatırım yapan yerli ve yabancı firmaların gereksinimlerinde kullanılmaktadır. Son teknoloji ile üretilen paneller, ilk 10 yıl yüzde 90, 10-25 yıl arasında yüzde 80 performans garantisi sunmaktadır.

Elsan Elektrik Gereçleri San. Ve Tic. A.Ş.

1980 yılında Denizli’de kurulan, kendi sektöründe lider firmalardan biri olan ELSAN A.Ş, başta emaye bobin teli olmak üzere çeşitli elektrik malzemeleri üretmektedir. Elsan ’ın her yıl hızlanarak artan kapasitesi bugün 23.000 ton/yıl’a ulaşmış ve satışlarının %65’ini yurt dışına ihraç ederek, tüm dünyaya hizmet veren bir dünya markası olmuştur.